AOSB Akademi’nin 2016 yılı ilk etkinliğinde 24.02.2016 Tarihinde Avukatımız Günay Kılıç, Seyhan Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Yardımcısı Erdem Kaya ve Şef Bülent Şahan tarafından iş ve sosyal güvenlik mevzuatında yapılan değişikliklerle ilgili detaylı bilgilendirme yapıldı.

AOSB Başkanlığı Seyhan Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Adana Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Bilal Canbolat, AOSB Bölge Müdürü Mustafa Keskin, Seyhan Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Davut Tutar, Sarıçam Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Dilek Akgün ile sanayiciler ve tesis yöneticileri katıldı.

Toplantıda asgari ücret teşviği, teşvik kapsamı ve şartları öncelikli olarak ele alındı. 2016 yılı torba kanunlarla iş ve sosyal güvenlik mevzuatında yapılan güncel değişiklikler hakkında da bilgiler verildi. SGK tarafından yayımlanan 2016/4 Sayılı Genelge ile getirilen uygulamanın içeriği detaylarıyla anlatıldı. Doğum yapan işçilere part-time çalışma esasları, seminerin bir başka konu başlığı oldu. Geçici koruma sağlanan yabancıların çalışma izinlerine dair yönetmelik ile getirilen düzenlemeleri içeren hususlarla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.